top of page

Bir buzdağının yok oluşu

Daha çok yeni, bu ayın başında gerçekleşen bir buzdağının yok oluşu videosunu seyrettiniz mi?

Video, 2 dakikadan biraz fazla sürüyür, ama bu kısacık sürede, küresel ısınma, iklim değişikliği gibi dünya çapındaki sorunların, somutlaşmış bir kanıtını bu kısa film ile tanık olabiliyoruz.

Videoyu çeken kimsenin belirttiğine göre, Ontario, Kanada'da yaşayan birisi olarak, civarda daha önce hiç buzdağı görmemiş. ( Video King's Point, NL, Kanada, 4 Ağustos 2015 çekilmiş)

Aynı zamanda, bu videonun bulunduğu youtube sayfasının altındaki yorumlara da bir göz atmanızı dilerim. Örneğin, kimisi diyor ki, 1978'den beri bu bölgede en soğuk kışı geçirdiklerini belirtiyor,ve küresel ısınma ve etkilerini göz ardı ederek, sanki tüm Dünya onun bölgesindeki gibi iklimi, hava koşullarını yaşıyormuş gibi bakış açısı var. Bir diğeri çok endişeli, başka bir diğeri pek de önemsemeyen yorumlar yapmışlar. Fakat, yorumlardan öte gerçekler sanki, ortada buz gibi, duruyor gibi zaten.

Not: Bu gelişmenin küresel ısınma ile ilgili olmayabileceğini açıklamak ve diğer yorumlarınız için aşağıdaki bölümü kullanabilirsiniz.

Öne Çıkanlar
Güncel Yayınlananlar
Başlıktan Arama
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page