top of page

Akıllı Telefon Uygulamaları – Sürdürülebilir Okumalar...

CIBSE – The Chartered Institution of Building Service Engineers

Merkezi Londra’da bulunan CIBSE, 1976’da kurulmuş olup, binaların gelişimine dönük

mühendislik hizmetleri veren, geliştiren ve uygulamasını yapan uluslararası profesyonel mühendislik birliğidir. Genel olarak sağladığı servisler: Profesyonel Yetki Belgesi, Çok Geniş Kapsamlı Yayınlar, Eğitim Programları, Burslar ve Ödüller, Konferanslar ve çeşitli Etkinlikler. Bu servislerin büyük bir kısmı sadece üyelerine sunulsa da, sitesinden ve ayrıca akıllı telefon uygulamasından faydalanması ücretsiz.

CIBSE uygulaması ile en son yayınlanan binaların yönetim biçimi, en güncel konuları, sürdürülebilirlik anlamında gelişen yeni teknikleri, profesyonel yazarların fikirlerini ve öne çıkan tartışmaları takip edebilirsiniz. Sadece yapmanız gereken internetiniz olduğunda, istediğiniz veya merak ettiğiniz konu başlıklarını bulmak. Örneğin CIBSE yıllık raporları, özel başlıkları ( enerji verimliliği, sürdürülebilir ısınma vs. ) güncel dergileri indirebilir ve daha sonra istediğiniz yerden, internetiniz olmadığı zamanda dahi okuyabilirsiniz. İndirilen dökümanların okunmasını kolaylaştıran format düzenlemeleri ise, konuları okurken daha keyifli inceleme şansı sunuyor.

Bu uygulama için akıllı telefonunuz arama kısmına “CIBSE” yazmanız yeterli olacaktır.

USGBC – United States Green Building Council

Bu sayfaları takip eden okuyucuların yakından bileceği kar amacı gütmeyen Amerika’da 1993 yılından itibaren aktif olarak çalışan USGBC, aynı zamanda LEED yeşil bina değerlendirme sisteminin kurulmasını sağlamıştır.

USGBC, Dünya’da daha çok yaygınlaşabilmek ve herkese ulaşabilmek için kolay ve anlaşılır internet sitesi, eğitim seçenekleri bir yana, aynı derecede başarılı bulduğum akıllı telefon uygulamasını yeşil binalar ve bu konularla ilgili olabilecek yazıları “USGBC” uygulaması içinde paylaşıyor. Uygulama ana yüzüne baktığımızda, yukarıda kanallar seçeneği ile konu başlığı filtreleyebilir, ilk açılan ana menüden ekranı aşağıya kaydırarar güncel ele alınan konu başlıklarını inceleyebilir ya da ekranın altında bulunan makaleler, kütüphane ve eğitim başlıklarından merak ettiğiniz alana kolayca erişim imkanı sağlayabilirsiniz. CIBSE akıllı telefon uygulamasında olduğu gibi ücretsiz olan raporları, yazıları akıllı telefonunuza/ tabletinize indirip, istediğiniz zaman okuma imkanınız münkün.

Etiketler:

Comments


Öne Çıkanlar
Güncel Yayınlananlar
Başlıktan Arama
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page