top of page

Tesla Powerwall App. Güncellemesi

04/2017

Tesla'nın iOS ve Android uygulamaları, şirketin Powerwall ev enerji depolama cihaz sahiplerine ev içi elektrik şebekesi hakkında bilgilere internetin olduğu her yerden, her zaman anlık erişmelerine olanak vermesi için güncelleniyor.

Yeni uygulama, müşterilerin Model S ve Model X araçları, Powerwall ve güneş panelleri de dahil olmak üzere tüm Tesla ürünlerini izlemelerine olanak tanıyor. Güneş enerjisi üretimi, pil gücü ve evsel enerji tüketimiyle ilgili gerçek zamanlı verileri görüntüleme imkanı sunuyor. Uygulama aynı zamanda, bir elektrik hattı kesintisi hakkında müşterileri bilgilendiriyor, mevcut Powerwall durumu hakkında bilgi paylaşıyor ve evin enerji kullanımını sağlamak için Powerwall devreye girebiliyor.

Örneğin bir altyapı çalışmasından veya olası kötü hava koşullarından dolayı elektrik kesintisi bilgisi alındığında, Powerwall sahipleri evdeki pil ekipmanları ile depolanacak güç miktarını ayarlayabilirler.

Güncellemelerin zamanlama olarak, bu hafta içinde yayınlanması planlanmaktadır.

Geçen sene tanıtılan Powerwall 2, Tesla'nın elektrikli otomobillerinde kullanılan benzer dev bir batarya. Ev sahiplerinin, birim başına 14 kWh enerji depolayarak gündüzleri güneş enerjisinden elde ettiği enerjiyi, gece kullanmasına veya elektrik kesintisi durumunda yedek güç kaynağı olarak tüketmesine izin veriyor. Dahili bir invertör (doğru akımı (DC) alternatif akıma (AC) çeviren elektriksel bir güç çeviricisidir. - Wikipedia), güneş panellerinden elde edilen enerjiyi, evden geçen şebekeye daha kolay bağlanmasını sağlıyor.

Tesla'nın 14 kWh'lik Powerwall'u 5.500 $ maliyeti, dahili bir invertör içermektedir. Dokuza kadar Powerwall sistemleri birbirine bağlanabilir. İster ev içerisinde, ister dışarısında duvara veya zemine monte edilebilir.

bottom of page