top of page

Sürdürülebilir Malzeme Tanıtım İçin Gereken Bilgiler:

Malzemenizin neden sürdürülebilir olduğunu düşünüyorsunuz?
 

Her şeyden önce malzemenizi bize anlatmanız gerekli. Bu malzemeyi kullanmanın diğer aynı tür malzemeye göre avantajları sürdürülebilirlik anlamında neler olduğunu bilmeliyiz.

 

 

Malzemenizin sahip olduğu standartlar nelerdir?
 

Malzemenin daha önceden ve güncel sahip olduğu, layık görüldüğü uluslararası tanınan standartları nelerdir, ne zaman alınmıştır. Bunların içinde bu sitede belirtilen standartlar var mıdır? Bu malzemeye ilişkin sahip olunan standartları herkese açık bir şekilde kontrolunu yapabileceğimiz mekanizmaları mevcut mudur gibi sorulara cevap bulmamız gerekmektedir.

Malzemenin sürekliliği...
 

Standart kriterleri belli aralıklar ile güncellenir, daha zorlayıcı olabilir. Bu nedenle, malzeme kalitesi aynı oranda yükselmesi beklenir. Eğer mevcut kalitede düşme varsa veya malzeme standartlara uygunluğu tartışmalı ise, o malzemelerin tanıtılması uygun olmaz.

Müşteri Memnuniyeti...
 

Malzemeyi daha önceden kullanan müşterilerin yorumları dikkate alınır, ve çoğunluğun memnun olmadığı veya sürdürülebilir olarak tanımlayamadığı ürünler kontrol edilir. Böyle durumların çok karşılaşılacağı düşünülmese de, müşteri memnuniyetine göre ilerki zamanlarda o malzeme tanıtılamaz.

Ekonomik olması...
 

Bir malzemenin çok pahalı olması, ne kadar sürdürülebilir özelliklere ve çevreye dost olmasına rağmen ekonomi boyutu göz ardı edilemez. Bu nedenle, benzer ürünler kıyaslanır, varsa oluşan fiyat farkı, bunun nedeni tanıtım yapılırken açıklanır.

Yenilenebilir Enerji malzeme ve ekipman...
 

Sürdürülebilirlik anlamında doğadan elde edilecek temiz enerji ürünlerinin de tanıtımına önem veriyoruz. Bu tür elemanların da öncelikle, uluslararası fiyat ve performans değerleri ile kıyaslandırılacak ve muhtemel tanıtım sırasında bilgi olarak geçilmesi planlanmaktadır.

bottom of page