top of page

Malzeme Haber -Tanıtım :

Low-E Cam/Pencere ve Avantajları

Low-E Cam/Pencere ve Avantajları

Low-E Cam/Pencere hakkında bilinmesi gerekenler, hangi tiplerde üretilmektedir, birbirinden farkları nelerdir, kullanılan teknik terimler ne anlama gelir ve bize avantajları nelerdir gibi soruların yanıtları burada...

ENERGYSTAR Ampüller

ENERGYSTAR Ampüller

ENERGYSTAR Ampüller nedir? Avantajları nelerdir? Neden sürdürülebilir malzeme olarak değerlendirilebilir? Ampül satın alırken nelere dikkat edebiliriz? Foto kaynak: http://www.adlsupply.com/

Accoya® Ahşap Malzemeler

Accoya® Ahşap Malzemeler

Ahşap malzemeleri kullanım alanı yapı sektörü içinde oldukça önemli bir yere ve çeşitliliğe sahiptir. Aynı zamanda, orman ürünü olması açısından bakıldığında, ekosistemin vazgeçil(e)mez bir parçasıdır. Accoya® Ahşap Malzemeleri bu bakımdan ve diğer sunduğu avantajlar incelendiğinde öne çıkan yararları bulunmaktadır.

Hycrete W1000 Beton Katkı Malzemesi

Hycrete W1000 Beton Katkı Malzemesi

Su yalıtımı yapmaya gerek kalmadan beton integral su izolasyonu sağlamak ve aynı zamanda sürdürülebilirlik anlamında C2C Gold sertifikasına sahip bu katkı malzemesi ile bilinçli bir inşaat projesi gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak mümkün. Detaylar için tıklayınız.

Binalarda Isı Yalıtımı

Binalarda Isı Yalıtımı

Binalarda ısı yalıtımı ve malzeme özellikleri hakkında genel bilgiler vermeden önce, ısının hangi yollar ile hareket ettiğine, kaybedildiğine veya kazanıldığına bir göz atmakta yarar var. Isı, enerjinin bir türüdür ve enerjinin transferi şeklinde kendisini gösterir. Örneğin, ısısı çok yüksek olan bir madde, aynı zamanda enerjisi çok yüksek maddedir. Ve doğada, ısı hareketi, sıcak bölgeden soğuk bölgeler yönündedir. Isının transferi üç farklı yol ile meydana gelir: İletim...

Bambu Yapı Malzemeleri

Bambu Yapı Malzemeleri

İnşaat projeleri günümüzde sadece malzemelerin çevre dostu veya sürdürülebilirliği ile değil, aynı zamanda maliyet açısından ne kadar verimli oldukları ile de ilgilidir. Birçok durumda, geleneksel yöntemlerden çok daha yüksek bir maliyetle sürdürülebilir bir materyalin kullanımını haklı kılmak olanaksızdır.

Ağaç Kabuğu Yapı Malzemeleri

Ağaç Kabuğu Yapı Malzemeleri

Kenevir ve kauçuk gibi ağaç kabuğu da, yıllardır sürdürülebilir olarak inşa edilmiş yapılar için dünyanın hemem hemem her yerinde kullanılagelmiş sürdürülebilir bir malzemedir. Ağaç kabuğu, kabuk dokusunun (phellem tabakası) ticari kullanım için öncelikle Quercus suber (Mantar Meşesi) 'den hasat edilmekte olup, güneybatı Avrupa'ya ve kuzeybatı Afrika'ya özgüdür. Ağaç kabuğu, hidrofobik bir madde olan suberin'den (su geçirmeyen ve suda erimeyen mumsu bir madde) (1) oluşu ve su geçirimsiz, esnek..

Kil Yapı Malzemeleri

Kil Yapı Malzemeleri

Sürdürülebilir bina geliştirmek için kullanılabilecek malzemelerden birisi de kildir. Kil malzemesinin en güzel tarafı, yeryüzeyinden çıkarmak dışında  fazla bir işleme tabii olmadan (Örneğin, çimento üretimini düşünürsek, 1000° C üzerinde sıcaklıklarda kireç taşı ve diğer bileşenlerin pişirilmesini kapsar. Bu nedenle muazzam enerji tüketimini ve dolayısıyla muhtemel karbon salınımlarında artışı aynı zamanda  yüksek maliyetleri göz önünde bulundurmayı gerektirir.)evlerimize kadar malzeme doğal..

Çim Taşı

Çim Taşı

Geçirimsiz yüzeyleri azaltmak ve mevcut alanın drenajını arttırmak için yerinde döküm veya precast geçirgen betonarme kaplama sistemleridir. Bir yapı elemanı olmasa da, çim taşı ürünü...

T. Köprü Malzemesi Schöck Isokorb

T. Köprü Malzemesi Schöck Isokorb

Tam olarak ismi “Schöck Isokorb®” olarak geçen Alman yapımı ürün, termal köprü engelleyici yapı malzemesi olarak değerlendirilmektedir.  Özellikle, binalarda balkonlar olmak üzere, konsol olarak binanın dışına çıkan elemanların üzerindeki termal köprüleri önleyen bir yük taşıyıcı ısı yalıtım elemanıdır.

Selüloz Esaslı Yalıtım Malzemeleri

Selüloz Esaslı Yalıtım Malzemeleri

Selüloz, bitki hücrelerinin hücre duvarını oluşturan, organik bir bileşiktir (Kimyasal Formülü C6H10O5) Kağıt olarak kullanılan selüloz, bir araya getirildiğinde ise yeni bir hayat kazanır. Bitki lifi selüloz esaslı ses ve ısı yalıtımı sağlayan güçlü ve dayanıklı doğal bir malzemeye dönüşür.

bottom of page